کارآفرینی

کارآفرینی

شرایط تحصیل در کانادا

از برنامه های  مهاجرتی استانی  (PNP). در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی متقاضیان برای تشکیل پرونده می بایست از طریق اداره مهاجرت استان انتخابی خود اقدام کنند. روش مهاجرتی کار آفرینی کانادا برای متقاضیان این برنامه، دارای مزایای بسیارخوبی است که این روش را بسیار پرطرفدار و محبوب ساخته است. اقامت دائم و اخذ تابعیت و پاسپورت برای خود شخص متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیرسن قانونی هستند، از جمله مزایای آن است . اکثر ویزاهای کانادا یا به عبارتی ،تمامی ویزاهای موقت به صورت آنلاین هستند و نیازی به مراجعه به کنسولگری یا سفارت نیست .همچنین باید خاطر نشان کنیم که برای کارآفرینی کانادا نیز مراجعه حضوری به کنسولگری لازم نیست و دفاتر ذیصلاح برای برنامه های کارآفرینی مخصوصا برنامه های استانی ،مجزا می باشند و پرونده مذکور برای بررسی به استان مربوطه ارسال می شود.

مهمترین عنصری که می­تواند به این سوال پاسخ دهد این است که، هر فردی که تصمیم به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا     می­گیرد، باید این توانایی را در وجود خودش ببیند ( یعنی اینکه خلاقیت، آگاهی و سرمایه لازم و کافی را داشته باشد ) چرا که در غیر این صورت در هنگام بررسی، صحت مدارک و پیشینه اش توسط کارشناسان، به مشکل برمی‌خورد و تقاضایش برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، رد می‌شود. و در نتیجه فرصت کارآفرینی کانادا را هم از دست می­دهد. نکته ای دیگر که باید متذکر شد این است که شما در طی یک مرحله جداگانه در فرایند اخذ کارآفرینی کانادا، دعوت به مصاحبه می‌شوید.

در این مصاحبه:

انگیزه اصلی شما برای کارآفرینی کانادا

جزئیات دقیق کارآفرینی ( اینکه دقیقا در چه حوزه ای می­خواهید وارد کار شوید .)

میزان سرمایه گذاری در کاناداو چند سوال دیگر از این قبیل از شما پرسیده می­شود

شرط اصلی این روش مهاجرتی تاسیس  یک بیزنس در کانادا است ولی شرایط در هر استان با استان دیگر متفاوت است  و روش مهاجرت کارآفرینی هر استانی در مواردی چون نوع ویزای ارائه شده، میزان سرمایه گذاری، شرایط و مدارک موردنیاز متقاضی جهت تشکیل پرونده منحصر به فرد است.

برخی از معروف ترین استان‌های کشور کانادا مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد برنامه‌های کارآفرینی استانی را اجرا می کنند.  متقاضی  مهاجرت حایز شرایط کارآفرینی ابتدا یک طرح بیزینسی (بیزنس پلن) ارائه می نماید که در صورت پذیرفته شدن به متقاضی ویزای کارکانادا داده می شود و سپس شخص متعهد به اجرایی کردن طرح ارائه شده در استان مورد نظراست و سپس می تواند از این طریق برای اقامت دائم کانادا، اقدام کند.

فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا باید بتواند بیزنس خود را مدیریت کند و یا یک بیزینس جدید راه اندازی کند و یا  توانایی خرید یک بیزینس فعال را داشته باشد وبتواند برای شهروندان کانادایی اشتغال آفرینی کند

در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، داشتن سوابق مدیریتی در بیزنس مد نظر نیاز است . هر استان کانادا با توجه به اولویت های اقتصادی خود شرایطی را برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه ها مشخص می کند. برنامه کار آفرینی انتاریو (OINP Entrepreneur Stream) و برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BCPNP) مثال هایی از این برنامه ها است.

میزان دارایی خالص خواسته شده در برنامه های کار آفرینی استانی طبق هر استان متفاوت است و بستگی به موقعیت مکانی کسب و کار مد نظر و نیز حداقل دارایی خالص شخص متقاضی مهاجرت به کانادا دارد. طبیعی است این مبلغ برای پایتخت استان ها به مراتب بالاتر خواهد بود. در صورت واجد شرایط بودن شخص متقاضی برای برنامه کارآفرینی کانادا، وی قادر خواهد بود با دریافت  مجوز کار موقت و دریافت ویزا کار وارد کانادا و استان مد نظر خود شود.  پس از راه اندازی کسب و کار پیشنهاد شده و یا خرید یک  بیزنس  و پس از مدت زمان تایین شده، شخص  متقاضی و نیز وابستگان درجه یک وی  می توانند اقامت دائم خود را به وسیله برنامه فدرال دریافت کنند. این برنامه برای متقاضیانی که خواهان زندگی در کبک هستند، صدق نمی کند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی با تکمیل فرم EOI یاعلاقه مندی، تمایل و قصد خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر  اعلام می کند. در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد و افرادی که موفق شوند امتیازات بیشتری کسب کنند، در الویت انتخاب قرار خواهند گرفت.

فهرست
رزرو وقت مشاوره فرم ارزیابی رایگان فرم ریجکتی